Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Słuchawki Fostex T60RP – mahoniowe i komfortowe

07.03.2018

Słuchawki Fostex T60RP – mahoniowe i komfortowe

Słuchawki Fostex T60RP tym razem skierowane zostały nie tylko na rynek PRO, ale również Hi-Fi. Stąd też zapewne niebanalne, aczkolwiek stylowe wykończenie. Fostex T60RP posiadają piękne drewniane obudowy z afrykańskiego mahoniu oraz wygodne wkładki nauszne o niskim współczynniku odpychania. Pałąk wykonano z miękkiej skóry. W słuchawkach znajdziemy również opcjonalne zbalansowane złącze słuchawkowe, zapewniające jeszcze bardziej efektowną i wyraźną reprodukcję dźwięku.

  

Producent postawił na wysoki komfort użytkowania oraz maksimum, jeśli chodzi o dźwięk. Przetworniki oferują naturalną przejrzystość oraz są w stanie przyjąć moc rzędu nawet 3W, przez co zapewniają szeroki zakres dynamiki w całym paśmie. Słuchawki wyposażono w zwężane nauszniki, aby stworzyć bardziej wysunięty obraz i scenę dźwiękową.

Konstrukcja Fostex T60RP będzie znana tym, którzy doświadczyli wcześniejszych modeli serii RP, składających się z wyściełanej sprężynowej poprzeczki ze stali, z solidnymi podwójnymi prowadnicami słupkowymi przymocowanymi do czopów w środku obudów nauszników. Fostex T60RP to słuchawki, które są dobrze skonstruowane i dostosowane do rygorów nadużywania w warunkach studyjnych zapewniając jednocześnie wygodę podczas długich godzin pracy. Drewniane obudowy nadają im atrakcyjny wygląd w stylu vintage.

Fostex T60RP to wszystko, czego można oczekiwać od firmy Pro Audio, takiej jak Fostex. Ci, którzy znają poprzednie generacje serii RP* lub dowolne z wielu słuchawek na rynku wtórnym, które używają sterownika RP, nie będą zawiedzeni.

Cenę sugerowaną słuchawek Fostex T60RP ustalono na 1399 PLN brutto. Do słuchawek można dokupić opcjonalne kable z różnymi standardami wtyków. 

Poniżej najważniejsze cechy słuchawek Fostex T60RP

Wyposażone w opatentowane przez Fostex membrany RP, wykonane z folii polyimidowej z wytrawianiem folii miedzianej. Magnes neodymowy zapewnia szeroką reprodukcję częstotliwości oraz posiada doskonałe właściwości przejściowe, jak również wysoką tolerancję wejściową do 3000 mW.

Piękne drewniane obudowy wykonane z mahoniu afrykańskiego pomagają uzyskać jeszcze większą głębię dźwięku membran RP.

Nowe odłączane złącze typu prostego oferuje nie tylko standardowe połączenie niezbalansowane, ale także różne rodzaje połączeń zbalansowanych dla najnowszych DAP-ów z odpowiednimi złączami, jak również wzmacniaczy słuchawkowych w celu zapewnienia czystej reprodukcji dźwięku bez zakłóceń i wysokiej separacji.

Standardowe i opcjonalne kable z materiału OFC zapewniają wysoką rozdzielczość i precyzyjny dźwięk w całym zakresie częstotliwości.

Skórzane pady nauszne z prawdziwej skóry oraz nowe pady wokółuszne zapewniają doskonałe dopasowanie i komfort użytkowania przez długi czas.

Specyfikacja techniczna

Typ: Półotwarte

Impedancja: 50 omów

Czułość: 92 dB / mW

Maksymalna moc wejściowa: 3,000 mW

Pasmo przenoszenia: 15 – 35K Hz

Waga: około. 380 g (bez kabla)

Akcesoria: ET-RP3.5UB, adapter 3,5 mm do 1/4 „, etui transportowe, naklejka z logo Fostex

Kable opcjonalne

ET-RP3.5UB, 3,5 mm, niezbalansowany (kabel identyczny z załączonym w zestawie ze słuchawkami)

ET-RP2.5BL, 2,5 mm, zbalansowany

ET-RP4.4BL, zbalansowany 4,4 mm

ET-RPXLR, zbalansowany XLR

* Opracowana w latach 70-tych pionierska technologia Regular Phase (RP) szybko stała się wyznacznikiem jakości produktów spod marki Fostex.
Seria słuchawek z oznaczeniem RP od ponad 40 lat spotykana jest w studiach nagraniowych na całym świecie. Wydaje się, że przyszedł czas, aby uwieńczyć wkład wniesiony w rozwój tej technologii, bo producent właśnie wprowadził na rynek, topowy model serii, o
 oznaczeniu T60RP.

O Fostex

Firma Fostex założona została w roku 1973 w stolicy Japonii – Tokyo. Założycielami są panowie S. Nishimura i H. Shinohara. Siedziba od początku mieściła się w położonej na obrzeżach Tokio Akishimie, a sama firma powstała jako dział handlowy korporacji Foster, zajmującej się produkcją wysokiej klasy podzespołów głośnikowych. Europejska siedziba firmy znajduje się w Niemczech w mieście Bingen. Lata 70-te to złota era dla miłośników audio. W tym czasie powstały wyjątkowe konstrukcje, a ich twórcy rozwijają do dziś rynek audio. Jednym z liderów światowych producentów audio jest właśnie firma Fostex Electric Company.

źródło: materiały prasowe
czytane: 3523

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top