Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Słuchawki Parrot Zik 3 debiutują w Polsce

03.02.2016

Słuchawki Parrot Zik 3 debiutują w Polsce

Na polskim rynku debiutują nowe słuchawki Parrot Zik 3. Zik 3 to najnowsza generacja bezprzewodowych słuchawek Parrot do słuchania muzyki i prowadzenia rozmów telefonicznych, zaprojektowana przez Starck’a.

Słuchawki cechują się niebanalną, ciekawą stylizacją. Mają wiele wersji kolorystycznych, ich obudowy są dostępne w trzech wariantach. Jedne pokryto teksturą imitującą skórę krokodyla, inne skórą licową, w tym również zdobioną przeszyciami.

Konstrukcja słuchawek została zmodyfikowana – Zik 3 posiadają większy pałąk dla poprawy komfortu użytkowników. Parrot Zik 3 są kompatybilne ze wszystkimi markami telefonów komórkowych dostępnymi na rynku. Obsługują różnorodne źródła muzyki: audio przez Bluetooth albo przez 3-punktowy kabel mini jack, aby połączyć się ze wszystkimi systemami audio i wideo, jak chociażby tymi dostępnymi w samolotach. Parrot Zik 3 obsługują także technologię NFC. Parrot Zik 3 mogą być ładowane bezprzewodowo za pomocą ładowarki Qi Standard Wireless (sprzedawanej osobno). Czas ładowania wynosi 2 godziny dla 18 godzin pracy.

 

Obejmujący całą powierzchnię prawej słuchawki panel dotykowy pozwala na intuicyjne sterowanie podstawowymi funkcjami słuchawek Parrot Zik 3. Przesuwając palec pionowo po powierzchni słuchawki regulujemy głośność. Podczas słuchania muzyki, poziome przesunięcie palcem włączy następny lub poprzedni utwór, a pojedyncze dotknięcie wstrzyma odtwarzanie. Dzięki czujnikowi w słuchawkach Parrot Zik 3, zsunięcie słuchawek z głowy wstrzyma odtwarzanie muzyki. Ponowne ich włożenie wznowi odtwarzanie.

Zik3_grain_camel_persp

Parrot Zik 3 wykorzystują technologię adaptacyjnego tłumienia hałasu. Mikrofony zamontowane w słuchawkach wychwytują dźwięki z otoczenia, które mogłyby zakłócać komfort słuchania. Algorytm łączy te sygnały tworząc przeciwne fale akustyczne i redukując hałas nawet o 30 decybeli. Funkcją adaptacyjnego tłumienia hałasu można sterować manualnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji lub można pozwolić jej na automatyczne dostosowanie się do dźwięków z otoczenia. Opatentowany algorytm kompensuje izolację wynikającą z budowy słuchawki, przepuszczając część dźwięków z otoczenia. Ten algorytm eliminuje również efekt okluzji powszechnie występujący w zamkniętych słuchawkach. Na przykład podczas rozmowy telefonicznej, funkcja ta pozwala na naturalne odbieranie własnego głosu. Oferuje to optymalny komfort słuchania i eliminuje wrażenie izolacji. Niezależnie od tego, czy znajdujemy się na ruchliwej ulicy, w wietrznym miejscu lub w środkach komunikacji publicznej, dzięki algorytmom izolującym twój głos od dźwięków otoczenia, rozmowy przez telefon są wyraźne. Słuchawki Parrot Zik 3 są kompatybilne z technologią HDVoice HD oferowaną przez najnowsze smartfony. Dedykowana aplikacja „Parrot Zik”, dostępna na smartfony i tablety, jest też kompatybilna z Apple Watch i Android Wear. Pozwala ona na dostosowanie słuchawek do własnych gustów muzycznych oraz na słuchanie muzyki „dostrojonej” przez profesjonalistów.

Na razie nie określono ceny nowych słuchawek Parrot Zik 3, ale obawiam się, że będzie ona raczej wysoka. Mamy do czynienia z zaawansowanym technicznie sprzętem opakowanym w stylową obudowę projektu znanego designera. To musi kosztować.Zik-3-GC3727M

 

źródło: na podst. inf. producenta
czytane: 3137

audioBluetoothnoise cancellationParrotsłuchawki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top