Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Sony WH1000XM5 – słuchawki, które pozwalają się wyłączyć

12.05.2022

Sony WH1000XM5 – słuchawki, które pozwalają się wyłączyć

Bezprzewodowe słuchawki nauszne Sony WH1000XM5 to najnowsza propozycja japońskiej firmy w nie tylko w zakresie dobrej jakości dźwięku, ale również w dziedzinie wyciszania natrętnych odgłosów otoczenia.

Za wyciszanie szumów otoczenia odpowiedzialnych jest 8 mikrofonów sterowanych dwoma dedykowanymi procesorami. System filtruje hałasy w paśmie średnich i wysokich częstotliwości, natomiast funkcja Auto NC Optimizer optymalizuje redukcję szumów w zależności od ich nasilenia.

Sony zapewniło obsługę kodeka LDAC, zarówno przy połączeniu przewodowym, jak i bezprzewodowym. Za przetwarzanie stratnych plików audio i przywrócenie tonów wysokich odpowiada system DSEE Extreme, który ma się zajmować interpolacją tego, co zostało utracone podczas kompresji. Za tony wysokie odpowiada również 30-milimetrowy przetwornik ze sztywną kopułką z kompozytu włókna węglowego. Styki wykonane są z bezołowiowego lutu domieszkowanego złotem.

Producent zapewnia, że również rozmowy telefoniczne powinny odbywać się na najwyższym poziomie. Za odpowiednią wyrazistość głosu i redukcję szumów odpowiadają podczas rozmów 4 mikrofony i odpowiednio przygotowany algorytm redukcji zakłóceń otoczenia. Słuchawki maja być w stanie wyciszyć zarówno odgłosy gwarnej ulicy, jak i szum wiatru.

Sony WH1000XM5 mają certyfikat 360 Reality Audio i powinny zapewnić wysokiej jakości odsłuch audio do 30 godzin po jednym naładowaniu. Obsługują szybkie ładowanie USB Power Delivery, a producent zapewnia, że 3-minutowe ładowanie zapewni energię na 3 godziny słuchania. Przyjemną opcją jest możliwość sparowania Sony WH1000XM5 z dwoma urządzeniami jednocześnie.

Słuchawki mają prosty dizajn i nie krzyczą na ulicy: „Patrz na mnie”, ale ci, którzy mieli okazję używać którychkolwiek słuchawek bluetooth Sony poprzednich generacji wiedzą, że producent nie zadowala się kompromisami. Słuchawki konsekwentnie trzymające się jednej linii i podobnego wyglądu powinny być wygodne i nie męczyć uszu. Mam nadzieję, że i tym razem dźwięk będzie świetny, a hałasy otoczenia niemal niesłyszalne. Jest szansa na kolejne niezłe urządzenie od Japończyków. Słuchawki będą dostępne w kolorze czarnym i platynowo srebrnym, a ich sprzedaż rozpocznie się w końcu maja 2022 r.

źródło: Sony
czytane: 3164

słuchawki bezprzewodowesłuchawki Bluetoothsłuchawki nauszne

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top