Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Sony zapowiada nowy, mobilny projektor MP-CD1

15.03.2018

Sony zapowiada nowy, mobilny projektor MP-CD1

Firma Sony poinformowała, że wiosną do Europy trafi miniaturowy projektor przenośny MP-CD1.

To uniwersalne, mieszczące się na dłoni i ważące tylko 280 g urządzenie od Sony wyświetla nawet 120-calowy obraz z niewielkiej odległości: około 3,5 m. Pozwala zmienić każdą powierzchnię w szeroki ekran, a dzięki praktycznie bezgłośnemu działaniu, sprawdza się podczas spontanicznie organizowanych prezentacji, gier, imprez plenerowych, rodzinnych wieczorów filmowych itp.

Projektor Sony MP-CD1 wyróżniono nagrodą iF 2018 Design Award. Konstrukcja projektora ogranicza ilość wydzielanego ciepła bez obniżenia jasności. Wbudowany akumulator o pojemności 5000 mAh pozwala przez dwie godziny wyświetlać wyraźny obraz o znamionowej jasności 105 lumenów ANSI. Czas ten można wydłużyć podłączając ładowarkę przeznaczoną do standardowego portu USB-C. Eliminuje to potrzebę zabierania ze sobą osobnego zasilacza sieciowego, o którym łatwo zapomnieć. A jeśli projektor Sony MP-CD1 ma pracować na wolnym powietrzu, do ładowania go można użyć ładowarki przenośnej.

Uruchamianie projektora trwa 5 sekund, a dzięki złączu HDMI obraz z komputera lub systemu Sony PlayStation może niemal natychmiast wypełnić całą ścianę. Oferowany oddzielnie moduł Wi-Fi podłączany do HDMI zapewnia obsługę transmisji ze smartfonów i tabletów. Moduł ten jest zasilany przez port USB, również w czasie projekcji.

Do wyposażenia projektora należy automatyczny system korygowania zniekształceń trapezowych, który eliminuje deformacje powstające w obrazie o dużych wymiarach przy wyświetlaniu z ukosa. Tryb dynamicznego obrazu pozwala z kolei uzyskać optymalne nasycenie barw i jasność zdjęć oraz filmów. Żywy obraz 854 x 480 pikseli z projektora jest zasługą technologii DLP IntelliBright oraz zaawansowanych algorytmów przetwarzania, które zwiększają jasność bez pogorszenia wydajności akumulatora. Na spodzie urządzenia znajduje się standardowe gniazdo na statyw. Ułatwia ono projekcję na każdą powierzchnię — również sufit.

źródło: Sony
czytane: 2655

HDMIobrazpikoprojektorprojekcjaprojektorSony

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top