Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Unitra SmartBand U1: inteligentna opaska z Polski

10.12.2015

Unitra SmartBand U1: inteligentna opaska z Polski

Wskrzeszona przez spółkę Unito marka Unitra zaistniała właśnie w zupełnie nowym segmencie. Firma zaprezentowała urządzenie z kategorii wearables: opaskę Unitra SmartBand U1.

Niezmiernie ucieszyła mnie zawarta w przesłanej wiadomości informacja: produkt jest w dużej mierze dziełem polskiej myśli technicznej. Marka Unitra zawarła partnerstwo technologiczne z polską firmą OORT, która wspiera producentów w procesie przemiany ich dotychczasowych urządzeń w „inteligentne”. Unitra SmartBand U1 to rezultat tej współpracy. Poprzez wykorzystanie technologii Bluetooth opaska stała się integralną częścią inteligentnego systemu OORT. „W praktyce oznacza to, że poprzez opaskę U1 użytkownik jest w stanie sterować oświetleniem czy ogrzewaniem funkcjonującym w ramach inteligentnego systemu OORT. Wyobraźmy sobie sytuację, w której, mając na sobie opaskę U1, wychodzimy z domu, a system automatycznie zmniejsza poziom ogrzewania lub wyłącza światło, oszczędzając w ten sposób energię. Taka interakcja z urządzeniami codziennego użytku to właśnie Internet Rzeczy (IoT)” – tłumaczy Radek Tadajewski, CEO OORT.

U1 016

Oprócz sterowania inteligentnym domem, opaska oferuje to, co inne urządzenia tej klasy. Unitra SmartBand U1 pomoże użytkownikowi mierzyć jego aktywność. Dzięki aplikacji może on monitorować postawione przed sobą cele aktywności fizycznej poprzez pomiar liczby kroków, ilości spalonych kalorii czy długości przebytego dystansu. Wbudowane sensory sprawią, że osiągnięte wyniki będą widoczne w aplikacji oraz na urządzeniu. Użytkownik będzie mógł także prześledzić jakość swojego snu. Unitra SmartBand U1 pozwala użytkownikowi odczytać pełną treść powiadomienia pojawiającego się na ekranie jego telefonu. W łatwy i nierzucający się w oczy sposób użytkownik odczyta tytuł wiadomości e-mail, treść SMS-a czy inne powiadomienia pochodzące z aplikacji. W dyskretny sposób opaska powiadomi także użytkownika o połączeniu przychodzącym, wyświetlając kontakt. Wyświetlanie komunikatów z kalendarza, planowanie aktywności czy ustawianie alarmów to tylko kilka z wielu funkcjonalności aplikacji dedykowanej dla urządzenia. Mając je cały czas przy sobie, użytkownik nigdy nie zapomni zabrać ze sobą telefonu. U1 poprzez dyskretny alarm wibracyjny przypomni o pozostawionym smartfonie. Dzięki zwiększonej odporności na wilgoć i kurz użytkownik może swobodnie korzystać z urządzenia podczas wykonywania czynności typu: uprawianie sportu, mycie rąk czy prysznic. Unitra SmartBand U1 należy zdejmować jedynie podczas ładowania, pływania czy kąpieli. Zastosowany energooszczędny wyświetlacz OLED, o przekątnej 0,88 cala, pozwala na pracę urządzenia przez tydzień pomiędzy ładowniami.

U1 007

Opaska Unitra SmartBand U1 jest wprowadzany na rynek przez jednego z największych dystrybutorów akcesoriów do elektroniki użytkowej w Polsce – firmę K-Consult. Niestety, jak przystało na polski produkt, Unitra SmartBand U1 nie należy do najtańszych gadżetów. Jej cena to 250 zł.

U1 001

źródło: Unitra
czytane: 2489

Fitnessopaskasmartbandsmartwatch

Następny artykuł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top