Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie – jak wygląda, co oferuje?

08.06.2020

Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie – jak wygląda, co oferuje?

Inteligentne opaski Xiaomi są niekwestionowanym przebojem rynku urządzeń noszonych. Łączą niezłą funkcjonalność z wyjątkowo niską ceną. To właśnie drugi z czynników sprawia, że jest to jedno z najpopularniejszych urządzeń tej klasy na świecie. Czas na nową generację.

Xiaomi Mi Band przeszła ciekawą ewolucję. Od prostego licznika kroków i sygnalizatora powiadomień bez wyświetlacza, po urządzenie, które z powodzeniem zastępuje smartwatch. Ilość funkcji oferowanych przez opaskę rośnie, powiększa się też wyświetlacz, który po drodze nabrał kolorów… Do tego mamy wybór tysięcy pasków różnych producentów – i oto gotowy przepis na hit. Na razie mamy na rynku czwartą generację urządzenia… A jaka będzie piąta?

Inny pasek, ale kształt znajomy

Według najnowszych doniesień, Xiaomi Mi Band 5 będzie bardzo podobna do aktualnego modelu. Pozostanie znajomy kształt z  zaokrąglonymi brzegami ekranu, zasada mocowania urządzenia w pasku również się nie zmieni. Modyfikacji ulegnie natomiast sam pasek, który w niektórych odmianach opaski będzie mógł być dwubarwny.

Większy wyświetlacz

Xiaomi Mi Band 5 wciąż będzie mieć stosunkowo niewielki, AMOLED-0wy ekranik, oczywiście kolorowy. W piątej generacji wyświetlacz nieco urośnie, do 1,1 cala.  Pod ekranem pojawi się dyskretne oznaczenie przycisku dotykowego – choć zapewne na dotyk będzie reagować cała powierzchnia wyświetlacza, jak w „czwórce”.

Praktyczniejsze ładowanie

Zdecydowanie poprawiono funkcjonalność ładowarki. Wcześniej, do ładowania, musieliśmy wyjmować „pastylkę” opaski z paska. Teraz, za sprawą magnetycznego złącza, nie trzeba już tego robić. Akumulator o pojemności 125 mAh ma zapewnić 14-20 dni działania opaski.

Nowe funkcje

W Xiaomi Mi Band 5 pojawi się nowa, nieobecna dotąd w tych urządzeniach funkcja: miernik nasycenia krwi tlenem. Podobno ma on umożliwiać nie tylko określenie wydolności oddechowej organizmu, ale i poziomu stresu. Kobiety z pewnością docenią funkcję monitorowania cyklu menstruacyjnego. Nowością będzie również możliwość sterowania wyzwalaniem migawki w aparacie fotograficznym sparowanego z opaską smartfonu. Ponadto, opaska będzie mogła rejestrować kilka nowych aktywności, m.in. jogę. Piąta generacji Mi Banda w wersji „międzynarodowej” będzie mogła również współpracować z asystentem Alexa. Naturalnie, pozostaną też wszystkie obecne dotąd funkcje, jak przekazywanie powiadomień, stoper czy budzik…

Będzie NFC – ale tylko w Chinach

W sprawie NFC niestety nic się nie zmienia. Możliwość płacenia opaską będzie dostępna, ale tylko w Chinach. My – poczekamy… Pytanie, czy w ogóle się doczekamy. Warto zaznaczyć, że Xiaomi proponuje wariant opaski w ogóle bez NFC.

Cena

Opaska będzie oferowana na początek w 4 kolorach, a jej cena wynosi 189 lub 229 juanów (z NFC). Po przeliczeniu, mamy kwoty ok. 105-130 zł. Wygląda zatem na to, że ceny Mi Banda nowej generacji będą zbliżone, do wcześniejszych modeli.

Zapowedź Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5

 

źródło: Weibo
czytane: 3329

inteligentna opaskainteligentny zegarekMi Bandopaskasmartwatchsportowy zegarekzegarek

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top