Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » urządzenia » Xiaomi Mi Band 5 otrzyma „prawdziwe” NFC

09.01.2020

Xiaomi Mi Band 5 otrzyma „prawdziwe” NFC

Opaski Xiaomi Mi Band są bestsellerem – praktycznie każda generacja bije rekordy sprzedaży. Dzieje się tako części za sprawą swych możliwości, atrakcyjnego wyglądu i wydajności baterii, ale przede wszystkim – za sprawą niskiej ceny. Kolejny model ma być jeszcze ciekawszy od bieżącej, czwartej generacji.

Xiaomi Mi Band 4 ma jeden, ale dość znaczący niedostatek – w wersji globalnej nie da się dokonywać nią płatności zbliżeniowych poprzez NFC. Możliwość ta istnieje wyłącznie na macierzystym, chińskim rynku. Ale i nawet tam nie jest do końca funkcjonalna, obsługuje bowiem jedynie firmowy standard płatności Mi Pay. Kolejny model, czyli Xiaomi Mi Band 5 będzie już wolny od tego problemu. Nie tylko otrzyma „prawdziwe”, w pełni funkcjonalne NFC, ale będzie też wspierać różne standardy płatności, w tym np. Google Pay.  Oczywiście, w odróżnieniu od aktualnej generacji, NFC będzie działać również w wersji global, czyli dostępnej i u nas.

Oprócz tego, opaska w piątej iteracji zyska również większy, 1,2-calowy wyświetlacz (oczywiście kolorowy), a jej premiery spodziewamy się mniej więcej w połowie tego roku. Cena wyniesie podobno ok. 180 juanów, czyli niecałe 100 złotych. To oczywiście w Chinach, a u nas nowy model będzie zapewne wyceniony podobnie, jak aktualny, w okolicach 150 zł.

źródło: Tizenhelp
czytane: 2571

akcesoriaAndroidbateriabezprzewodoweBluetoothChinyFitnessinteligentna opaskainteligentny zegarekinternet rzeczyIoT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top